۱۳۸۹/۳/۲۱

آرژانتین، آرژانتین

فوتبال علیه دشمن
ژنرال‌ها دیدگاهی ساده و فاشیستی نسبت به جامعه داشتند. یک کشور باید قدرتمند و متحد باشد. اگر همه‌ی مردم یک فریاد را بزنند یا شعار "فقط یک پرچم وجود دارد و آن هم پرچم آرژانتین است" مصداق داشته باشد، کشوری قدرتمند و متحد به حساب می‌آید. راه رسیدن به این شرایط هم به دست آوردن پیروزی است. پیروزی هم موفقیت‌های کسالت‌باری مثل تامین کار، مسکن و ثبات ارزی نیست. نه! پیروزی موفقیت‌های نظامی است یا رخدادهای بزرگ میهنی. پیروزی همان چیزی است که باعث می‌شود مردم به خیابان‌ها بریزند و فریاد "آرژانتین، آرژانتین!" سردهند. پررنگ کردن این پیروزی‌ها، سیاست ژنرال‌ها بود.

فوتبال علیه دشمن، سایمون کوپر، ترجمه‌ی عادل فردوسی‌پور، نشر چشمه، چاپ اول، 1389

۱۱ نظر:

علی فتح‌اللهی گفت...

خوبه الان که آرژانتین قدر ظاهر شده فاشیستا حاکم نیستند اونجا و باز هم خوبتر جاهایی که فاشیستا هستند اصلن تیما یا نرفتند به جام جهانی یا هفت تا هفت تا گل خوردند

Unknown گفت...

سلام خوب و روون می نویسید. داستانی نوشتم، خوشحال می شم بخونید و نقد کنید.
www.writedown.blogfa.com

محمدرضا عشوري گفت...

جالب بود

دها گفت...

http://domboride.parsiblog.com

این وبلاگ و تازه راه انداختیم واسه داستان کوتاه.

به نظرات شما احتیاج داریم واسه بهبود داستانک هامون.

علي دهقانيان گفت...

دوست دارم در مورد پرونیست ها یه چیزایی بدونم. ظاهرا اونه هم بنوعی پوپولیست بودند.

دانشجو گفت...

با سلام
اینجانب دانشجوی دوره کارشناسی رشته روانشناسی بالینی دانشگاه علامه طباطبایی هستم و برای تکمیل پایان نامه ام نیازمند تکمیل پرسشنامه هایم توسط دانشجویان دانشگاه های شهر تهران هستم. موضوع پژوهش من بررسی رابطه بین ابعاد عشق و تعدادی از ویژگی های فردی می باشد و برای پرکردن پرسشنامه ها حداقل شرط لازم این است که آزمودنی هم اکنون داری رابطه عاشقانه با شخصی دیگر و یا افکار عاشقانه درباره شخصی دیگر باشد. لازم به توجه است که نمونه من بایستی از دانشجویان دانشگاه های تهران باشد ولی شرکت تمامی دانشجویان کشور در این پژوهش مجاز است وجواب آزمون به آنها داده خواهد شد. در پایان خواهشمند است فیلد مربوط به دانشگاه را بدرستی پر کنید تا در انتخاب اعضای نمونه پژوهش دچار اشتباه نشویم.
برای شرکت در آزمون آدرس زیر را در مرورگر خود کپی کنید و کلید اینتر را فشار دهید.
Azmoon.freei.me
از مسئول وبلاگ خواهشمندم برای اعتلا و پیشرفت سطح علمی جامعه این آگهی را حذف نکند تا سایر بازدیدکنندگان هم در صورت تمایل بتوانند شرکت کنند.
با سپاس

ناشناس گفت...

جواد
سلام علي فتح اللهي چرا فيلتر شد !؟

ناشناس گفت...

Salam dostan..
be in adres moraje konid. romani irani taze be chap reside dar paris

سیاوخش گفت...

کتاب عادل فردوسی پور را نخوانده ام اما وقتی دیدم ترجمه ی ترانه ی راجر را نوشته اید نتوانستم برایتان پیام نگذارم. ژنرال ها از هر چیزی برای خود پله می سازند... http://siaonline.blogspot.com

امیر گفت...

سلام
روزی آمد و گفت که میهمان منید و فرشتگانش را امر نمود تا دروازه های نعمت را از یک سو و توبه را از سوی دیگر هماره باز بگذارند. در آن روز از سوال و جواب خبری نبود. در آن روز همه چیز نور بود و رحمت. میشد با اغماضی که او کرده بود به کوله باری از گناهان به خانه اش وارد شد و از نعماتش بهره جست. میشد به اوج پرواز کرد بدون آنکه دغدغۀ سقوط به اسفل السافین را داشته باشی. میشد تا عرش اعلی رفته و در بارگاه ربانیتش تنها و تنها با اشک چشمی شاهد گذشت و بخشش بود . و اکنون که میرود احساسی غریب تمامی وجودم را فرا گرفته . آیا در این مدت توانسته ام گناهان خواسته و ناخواسته خویش را از وجودم بزدایم؟ امید مغرفت تنها بابی است که مرا امیدوار و منتظر بازگشت دوباره این ماه نگه میدارد. عید سعید فطر برشما مبارک باد. فراموش نکنید که آدمیان در انتظار حضور گرم و پر شور شما و ارائه نقد و نظری است که میتواند او را به سر منزل مقصود برساند. فراموش نکنید حال که این ماه پر برکت از ما رخت بر بست همه ما موظفیم که در خود سازی شیطان شناسی کنیم و شیطان شناسی یعنی دوری از معاصی پس در نظرت باشد چرا امریکا ستیزی یک وظیفه انسانی و الهی است.

نیکو گفت...

سلام از مطالب وبلاگ استفاده کردم
کمک کن شما هم دستمو بگیر تا راه بیفتم
ممنون